Анчелоти: Цял свят видя дузпата, само съдията не

Карло Анчелоти беше категоричен, че е имало дузпа срещу Роналдо по време на сблъсъка между Барселона и Реал Мадрид тази вечер на "Камп Ноу".

"Ел Класико" завърши с успех за каталунците, но при резултат 1:0 в полза на домакините Роналдо се озоваваше сам срещу вратаря преди да бъде бутнат от Масчерано. Съдията обаче сметна, че дузпа не трябва да бъде отсъждана.

"Второто полувреме беше много силна за нас, взехме контрола върху срещата и имахме добри положения за гол. Що се отнася до дузпата, за мен беше очевидна. Цял свят я видя, само не и арбитърът", заяви веднага след срещата Карло Анчелоти.

"С Рамос търсих равновесие в центъра на терена. Говорих със Серхио и той се съгласи да играе там. Не сме играли с трима дефанзивни халфа, защото Лука Модрич не е такъв.

Карвахал и Марсело играха заради атаките по крилата. Барселона не игра много атакуващо - имаха само Меси и Неймар.

През първото полувреме изобщо не играхме. След това имахме контрол. Не искам да говоря за това колко виновен е съдията. За играта с ръка също не искам да говоря, защото е трудна ситуация. Ако беше дал дузпа, това е и картон, а резултатът можеше и да е друг.

Бейл трябва да търси комбинации с останалите. Не игра слабо, игра и в центъра, и отдясно. Постоянно търсеше празните места", лаконичен бе Анчелоти относно представянето на Бейл, който беше сменен с Хесе, който отбеляза гола за Реал Мадрид.