Анахайм се наложи над Тампа Бей с 4:3 след продължение

снимка: АП

Отборът на Анахайм Дъкс постигна домакинска победа с 4:3 над Тампа Бей Лайтнинг в мач от редовния сезон на НХЛ. Срещата завърши 3:3 в редовното време, а в герой за „патоците" се превърна Скот Нидермайер, който донесе победата на своя отбор с гол в 5-минутното продължение на срещата.

Домакините от Анахайм започнаха вихрено мача и поведоха с 3:0 след попадения на Тиму Селане, Райън Гецлав и Боби Райън. Хокеистите на Тампа бей обаче не се отказаха и доведоха нещата до 3:3 след голове на Джеф Халперн, Стивън Стамкош и Мартин Луис.

Така се стигна до продължение, в което повече късмет имаха Анахайм, след като Скот Нидермайер отбеляза за 4:3 минута след започването на добавения период и донесе победата на „патоците".

След този успех Анахайм заема предпоследното 14-то място в Западната конференция на НХЛ с актив от 10 победи и 10 загуби, а Тампа Бей е на 7-а позиция в Източната конференция с 15 победи и 4 поражения.