Анадолу Ефес не издържа в ада на Пирея! Олимпиакос попълни "Файнър Фор" в Евролигата по баскет

Изпълнен с напрежение и обрати гръцко-турски сблъсък определи последния тим, попълващ топ 4 баскетболната Евролига. Печеливш е отборът на Олимпиакос, а губещ - този на Анадолу Ефес.

Грандът от Пирея надделя над турския тим със 87:78 точки в драматична среща. Гърците спечелиха серията с 3:2 победи и за място на финала в евролигата ще спорят т със защитаващия трофея си фаворит - ЦСКА Москва.

Василис Спанулис бе най-резултатен с 22 точки за Олимпиакос, а Йоргос Принтезис прибави 14. За Анадолу Осман Чеди бе най-резултатен с 11 точки, а петима други вкараха по 10. На полувремето атиснкият клуб губеше с 37:41 точки. С подкрепата на великопепната си публика обаче направи силни 3-те и 4-та четвърти и стигна до крайния успех.

Другият финалист в Евролигата ще бъде определен от мача между Реал Мадрид и Фенербахче. Домакин на "Файнъл Фор" е Истанбул, а решителните мачове ще се проведат на 19 и 21 май.