Американките ще защитават титлата си в баскетбола

Защитаващият титлата си отбор на САЩ се класира за финала на олимпийския турнир по баскетбол за жени, предаде БТА. В повторение на мача за титлата на Игрите в Пекин американките победиха Австралия с 86:73.

Австралийките направиха силно първо полувреме, като две минути преди почивката авансът им достигна 7 точки при 45:38. Олимпийските шампионки започнаха силно през второто полувреме и дори обърнаха резултата до 51:48 в своя полза. Австралия за последно водеше в 26-ата минута с 56:55, но със серия от 10:3 точки САЩ пое инициативата още преди решаващата последна четвърт и не допусна изненада.

Силен мач за победителките направи Тима Чарлс с 14 точки и 10 борби. С 14 точки завърши и Даяна Торази. За Австралия с 19 точки се отличи Елизабет Кембейдж, а Лорин Джаксън завърши с 14 точки и 17 борби.

Така на финала САЩ ще търси пета поредна олимпийска титла срещу победителя от двубоя между Русия и Франция, който е по-късно тази вечер.