Американец измъчи Гришо във Вашингтон

снимка: Guliver/Getty Images

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове във Вашингтон с награден фонд 1 166 400 долара. В среща от първия кръг на надпреварата българинът се наложи трудно с 4:6, 7:6(3), 7:6(3) над представителя на домакините Тим Смичек (САЩ) в трисетова двама, продължила повече от два часа и половина.

Двубоят бе изключително оспорван и пълен с обрати. Двамата тенисисти играеха гейм за гейм, преди Смичек да пробие подаването на Григор за 4:3, а след това нямаше проблеми да затвори сета с 6:4.

Димитров продължи да изпитва сериозни трудности срещу 227-ия в световната ранглиста американец и във втория сет. Този път до пробив не се стигна и двамата трябваше да решат изхода на частта след тайбрек. В него Гришо бе безапелационен и след 7:3 точки изравни резултата в сетовете.

Третата решителна част започна добре за Димитров, който при 1:1 успя да постигне пробив и докара нещата до 5:4 в своя полза и сервис за спечелване на мача. Американецът обаче показа железни нерви и върна пробива, за да изравни - 5:5. Стигна се до нов тайбрек, в който българинът поведе с 6:2 и имаше цели 4 мачбола. Той пропусна първия, но при втория не сбърка и след 7:3 точки спечели сета, а с това и мача.

Следващият съперник на Григор Димитров ще бъде поставеният под номер 10 Микаел Льодра (Франция). В момента французинът заема 31-о място в световната ранглиста, а двамата с Гришо са играли само веднъж досега - на полуфиналите на чалънджъра в Орлеан през 2010 г., където българинът спечели със 7:6(4), 3:6, 7:5.

Двубоят между Димитров и Льодра ще се играе в четвъртък рано сутринта българско време. Мачът е четвърти последен на корт номер 1, където програмата започва в сряда от 23:00 часа българско време.