Американците впечатлиха в Черно море

снимка: varna-sport.com

Американците Джими Лий Хънт и Ерик Уеб бяха изпробвани на позицията плеймейкър в двустранна игра в залата на Черно море "Христо Борисов". Уеб, който е на 25 години, заби 23 точки, направи 9 асистенции и 5 борби и отне 3 топки. Хънт, който е с година по-голям, вкара 18 точки, завърши със 7 асистенции, 4 борби и 0 отнети топки.

 


В сряда двамата американци пътуват с "Евроинс Черно море" за 3 контроли - в четвъртък от 17,30 ч в Ботевград с местния Балкан, в петък от 19,30 в Самоков срещу "Рилски спортист" и в петък от 17 ч в Плевен срещу Спартак. След трите мача ръководството на "Евроинс Черно море" ще реши кой от двамата да задържи.

 


"Ако аз давах парите, щях да ги взема и двамата", призна треньорът Даниел Димитров.
В четвъртък пристига центърът Кален Гриймс (американец), а от седми до девети този месец на проби в Черно море ще бъде и Павел Веселовс от Латвия. Единият от двамата центрове ще остане в "Евронис".