Амброзини донесе три точки на Фиорентина в Украйна

Италианският гранд Фиорентина направи нова крачка към класиране за елиминациите на Лига Европа, след като днес „виолетовите" спечелиха с 2:1 гостуването си на Днипро в мач от група Е.

Така Фиорентина вече е с пълен актив от 6 точки, докато украинците остават с трите пункта, завоювани при успеха над Пандури в първия кръг.

Всичките три гола в Днипропетровск бяха отбелязани след почивката, а италианският тим вкара един повече от съперника.

Гонсало Родригес откри след точно изпълнена дузпа в 53', но радостта на Фиорентина трая кратко. Минути по-късно дузпа получиха и украинците, а Селезниов изравни за 1:1.

Развръзката в срещата настъпи в 73', когато ветеранът Масимо Амброзини донесе успех на „Ла Виола" след асистенция на Борха Валеро.

В другия мач от група Е португалският Пашош и румънският Пандури завършиха при равенство 1:1.

Момчилович изведе Пандури напред още в 5', но Руи Мигел изравни за Пашош малко след почивката. Така и двата тима спечелиха първи точки от началото на турнира, оставайки обаче на трета и четвърта позиция в групата.