Амаури с два гола за победата на Ювентус над Шамрок

галерия:

снимка: uefa.com

Ювентус победи само с 2:0 Шамрок Роувърс като гост в третия предварителен кръг на Лига Европа. Двата гола отбеляза бразилския нападател Амаури.Първият гол падна още в 3-та минута, когато Амаури бе изведен от Диего и от малък ъгъл преодоля вратаря на Шамрок.

 

Веднага след това пред италианския гранд се откриха няколко възможности за гол, но резултата се запази до почивката. За ирландците Дан Мъри имаше на два пъти шанс да се разпише, но не успя да уцели вратата.

 

След това пък Амаури нацели страничната греда. Вторият гол падна след центриране на Марко Мота, което бе засечено с глава от Амаури и не остави шансове на стража. В края на двубоя в игра се появи Алесандро Дел Пиеро на мястото на Диего и той имаше шанс за гол, но ударът му мина встрани от вратата.