Аматьорските ни национали тръгнаха с класика за Купата на регионите (СНИМКИ)

снимка: bfunion.bg

Националният отбор на България за аматьори, обединен под името Югоизточен регион, разгроми с 3:0 Прахова Мунтения (Румъния) в първия си мач от Купата на регионите, игран в Севлиево.

В другия мач от група 2 Женева (Швейцария) и Риека (Хърватия) завършиха 1:1, въпреки че в голяма част от двубоя хърватите играха с човек по-малко заради червен картон.

Първото полувреме за българския тим срещу румънския съперник бе изключително тежко най-вече заради непрестанния валеж и безкрайните единоборства. В 13-ата минута Станимир Димитров пробва далечен удар, но не уцели вратата.

Прахова Мунтения пък отвърна с две остри атаки, при които Джордже Бридинел не сполучи. Точно преди почивката, в добавеното време, Теодор Стефанов изпълни корнер, а централният защитник на Марек Емил Виячки откри резултата с глава.

В 50-ата минута Станимир Димитров открадна топката и шутира с левия крак покрай гредата. Неговият изстрел и настроението, с което "лъвовете" стартираха след почивката, предопределиха и развоя на срещата до самия и край.

В 59-ата минута Христо Бангеев проби отляво и подаде по земя за Теодор Стефанов, чийто удар бе спасен от Николае Станчулеску. Точно след час игра Стефанов направи 2:0 с глава след центриране отляво на бранителя Венцислав Гурков.

В 68-ата минута Станимир Димитров изведе Теодор Стефанов, но и този път изстрелът бе извън вратата. В 70-ата минута Гурков намери Христо Бангеев, нападателят на нашите овладя спокойно топката, финтира Станчулеску и оформи крайното 3:0 за българския състав.

Следващият съперник на "лъвовете" е Женева (Швейцария), като мачът е на 5 април в Ловеч с начален час 15:30.