
Първият от регионалните турнири на „Аматьори срещат професионалисти" с Ариана привлече 68 аматьорски отбора от Благоевград и областта. Над 700 души играха този уикенд в спортен комплекс „Езерец", за да определят отбора победител за региона. Той ще участва във финалната фаза, в която победителят от десетте отбора ще се изправи срещу Шампиона на България.
Турнирът в града стартира на 16 април и приключва днес, 18 април. Отборите в Благоевград са разделени на два терена, като победителите от всеки играят един срещу друг, за да се определи шампионът за града. В петък са квалификациите, в събота - групова фаза. Мачовете от четвърт финалите, полуфиналите, голям и малък финал се провеждат днес, неделя. Груповата фаза включва 16 групи от по 3 отбора. Всеки отбор играе по 2 мача, като най-добрият от групата продължава напред. За победа отборите получават по 3 точки, а за равенство 1, а при равенство в точките продължава този с по-добра голова разлика.
Най-резултатният мач на турнира до момента е от квалификационен кръг с голова разлика 12:0 съответно за Феста срещу ЖД. Юнайтед. Най-оспорвана е група G, включваща отборите на Манчестър Юнайтед Мих., Елефани и Вихрен 1971 (Манчестър Юнайтед Мих. - Елефанте 2:0, Вихрен 1971 - Манчестър Юнайтед Мих. 1:0). Последният мач между Елефанте и Вихрен 1971 се проведе събота вечер сред изключително напрегната игра. Напред продължиха Вихрен 1971.
Няколко са отборите, които се очертават като фаворити след груповата фаза - Еленово Юнайтед, Зона Ц, Кочериново и Топлофикация.
Аматьорският турнир „Аматьори срещат професионалисти" се организира за първа година от Ариана с изключителното съдействие на Българския футболен съюз (БФС). Той се провежда на територията на цялата страна в 10 регионални града (Благоевград, Стара Загора, Пловдив, София, Плевен, Шумен, Русе, Варна, Бургас, Хасково). От всеки град ще бъдат излъчени на квалификации аматьорски отбори, които ще се класират за полуфиналите на „Аматьори срещат професионалисти". След разиграване на срещи между най-добрите непрофесионални отбори, в края на юли ще стане известно името на аматьорския футболен отбор, победител в „Аматьори срещат професионалисти". Наградата, която Ариана присъжда, е шансът спечелилият отбор да „скрие топката" на шампиона на България за 2010 година.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ