Алжир има повод за радост, въпреки поражението

Националният отбор на Алжир прекъсна серия от 28 години без гол на финали на Световно първенство по футбол.

Африканците не се бяха разписвали в пет поредни мача и в последователни 506 минути, като бяха само на 11 минути от изравняване на негативния рекорд по този показател на Боливия, когато Софиан Фегули реализира дузпа в 25-ата минута на двубоя срещу Белгия от първия кръг в група Н на Световното първенство по футбол 2014.

Това бе първо попадение за африканците на финали на Световната купа от 1986 година насам, когато Джамел Зидан се разписа в мрежата на Северна Ирландия в 59-ата минута при равенството 1:1.

Въпреки гола обаче алжирците загубиха двубоя с 1:2 след обрат на Белгия през втората част. Головете реализираха Маруан Фелайни и Дрийс Мертенс.