Алмерия излъга Реал Сосиедад

Алмерия стигна до изключително драматична победа с 4:3 над Реал Сосиедад в мач от 29-ия кръг на испанското първенство по футбол, с което временно се изкачи извън зоната на изпадащите в Примера дивисион.

Ихам Халуа отбеляза победното попадение в полза на Алмерия в добавеното време на срещата, след като Маркел Бергара беше изравнил резултата до 3:3 в 85-та минута.

Алмерия изоставаше на два пъти в срещата, но два гола на Хосе Антонио Верса от дузпи и едно на Оскар Диас дадоха аванс на домакините в последния мач от 29-ия кръг.

Бергара изравни за тима от Сан Себастиан, но опит за изчистване на топката от страна на Алберто де ла Бея се отклони от тялото на Халуа и попадна в мрежата на гостите за крайното 4:3. Загубата погуби почти всички надежди на Реал Сосиедад за четвъртото място, което в момента заема Атлетик Билбао.

Големият съперник от Баската провинция е с девет точки аванс. Алмерия пък е 16-и, водейки само с едно попадение в головата разлика срещу Осасуна.