„Алкохоликът“ Левандовски пак бележи при успех на Байерн (ВИДЕО)

Разследваният за незаконна употреба на алкохол топ нападател на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски не пропусна да се разпише и при победата с 4:0 над Кьолн в 10-ия кръг на Бундеслигата.

Шампионът и лидер в класирането Байерн не разочарова феновете на „Алианц Арена“ и постигна рутинен успех срещу очевиден аутсайдер, като треньорът Хосеп Гуардиола впечатли с офанзивната си схема – Томас Мюлер и Ариен Робен зад Левандовски, а Кингсли Коман и Дъглас Коста на двете крила.

Именно Ариен Робен откри резултата в 35-ата минута, а в 40-ата след асистенция на Коман се разписа Артуро Видал за 2:0. В 62-ата Дъглас Коста предостави кълбото на изгодна позиция за Левандовски, който направи резултата 3:0. В 76-ата минута Томас Мюлер се разписа от дузпа за крайното 4:0.

Байерн е с 30 точки на първа позиция и с десет аванс пред втория Борусия (Дортмунд), който обаче е с мач по-малко. Утре тимът от Рур приема Аугсбург в своя двубой от 10-ия кръг.

Левандовски вече има 13 попадения в първа Бундеслига и по този показател има солиден аванс от три гола в класирането на голмайсторите спрямо звездата на Борусия (Дортмунд) Пиер-Емерик Обамеянг.

В последните 12 мача за клуба и националния си отбор пък Левандовски вече има 20 гола. За любителите на статистиката вероятно е интересен също и фактът, че полският стрелец е най-ефективният пред гола от всички играчи в топ 5 първенствата на Европа с попадение на всеки 50 минути.

Иначе в родината си Левандовски е обект на леко странно разследване за употреба на алкохол на непозволено място – става дума за няколкото глътки шампанско, които нападателят си позволи на терена, след като със свой гол донесе победата с 2:1 над Ирландия, за да класира „дружина полска“ на Евро 2016.

В Полша е забранена консумацията на алкохол по улиците, паркове, площади и в градския транспорт, като местните могат да са спокойни само ако пият в ресторанти и барове, освен по домовете си.

All Goals and Highlights - Bayern Munich 4-0 FC...by HaijRJHD