Александра Жекова завърши 12-а в Бад Гащейн

Националната състезателка на България по сноуборд Александра Жекова участва в днешния нощен сноубордкрос за Световната купа на ФИС в австрийския зимен център Бад Гащейн, съобщава сайтът на родната ски федерация. Младата ни надежда влезе в четвърфинала, където се изправи срещу швейцарката Сандра Фрей и още две нейни съотборнички. Жекова пресече финала трета в групата, след Сандра Фрей и Оливия Нобс, поради което не продължи напред в състезанието.

 

Победителка в днешния бордеркрос стана имено Сандра Фрей, която в големия финал изпревари французойката Дебора Антониоз, американката Линдзи Джакобелис и Маел Рикер от Канада.