Александра Жекова дисквалифицирана в Байришцел

снимка: SKI.BG

Най-добрата ни сноубордистка Александра Жекова бе дисквалифицирана на паралелния гигантски слалом за жени в германския зимен център Байришцел.

 

Състезанието, валидно за Световната купа по сноуборд бе спечелено от австрийката Дорис Гюнтер. Тя се наложи над представителката на домакините Амели Кобер, а третото място зае холандката Николийн Зауербрай.

 

Другата българска представителка в дисциплината Теодора Пенчева завърши на 37-мо място от 43 финиширали състезателки.

 

Във финала при мъжете, победата извоюва Андреас Променегер от Австрия, който се наложи над канадецът Матьо Морисън. Третото място остана за Силвен Дюфур от Франция.

 

Българите Иван Ранчев и Радослав Янков завършиха съответно на 34-то и 42-ро място от 52 финиширали състезатели.