Александър Тонев вкара на отбора на Виданов

Александър Тонев вкара гол за своя Лех (Познан) при победата с 3:1 над друг полски отбор Заглембе в контролна среща, част от подготовката за пролетния полусезон, информира БТА.

Младежкият национал на България откри резултата в 7-а минута. Тонев започна титуляр и игра едно полувреме, а след почивката старши треньорът Хосе Мария Бакеро пусна изцяло нов състав.

Срещу Тонев се изправи друг бивш играч на ЦСКА - Павел Виданов, който започна като титуляр за Заглембе. Виданов, който е на проби в полския отбор, игра до 62-а минута.

След мача старши треньорът на Заглембе - Павел Хапал, заяви, че до края на седмицата ще вземе решение дали да предложи договор на Виданов. Хапал е бивш треньор на словашкия Жилина, като под негово ръководство тимът отстрани Литекс в квалификациите на Шампионската лига през 2010 година.