Александър Тонев с 15 минути при нулево равенство на Лех

снимка: lechpoznan.pl

Младежкият национал на България Александър Тонев игра 15 минути за своя Лех Познан, който обаче записа четвърти пореден мач без отбелязано попадение на своята сметка.

Воденият от Хосе Мария Бакеро състав завърши 0:0 при визитата си на новака Подбескидзе, с което и продължи агонията си в предни позиции от последните няколко седмици.

Александър Тонев пък се появи на терена в 75-та минута на срещата, когато юношата на ЦСКА замени Якуб Вилк. Българското крило обаче не успя да помогне на Лех да достигне до така важния първи гол в двубоя.

Лех Познан заема 4-та позиция във временното класиране на полския шампионат, разполагайки с актив от 22 точки до този момент. Лидер е тимът на Шльонск, който през лятото премери сили с българския Локомотив София в турнира Лига Европа.