Александър Тонев и Лех подгониха титлата в Полша

Александър Тонев започна като титуляр при четвъртата поредна победа на Лех в полското първенство по футбол, с което отборът от Познан остана в битката за титлата, предаде БТА. Българският нападател остана на терена до 67-та минута при успеха с 1:0 над Подбескидзе в мач от 29-ия кръг.

Попадението на Артьомс Рудневс в 86-ата минута от дузпа се оказа победно за отбора от Познан, чиято отлична серия го остави в съперничеството за титлата само кръг преди края на местния шампионат.

Лех е на трето място с актив от 51 точки, като изостава на две от лидера Шльонск (Вроцлав) и на една от намиращия се на второ място Рух (Хоржов).

В последния кръг Шльонск играе като гост на Висла (Краков) на Цветан Генков, докато Рух е домакин на Лехия (Гданск). Тонев и Лех играят навън срещу Видзев (Лодз).

Генков игра цял мач за Висла, но неговият отбор загуби с 0:2 срещу Горник (Забже). Мариуш Пжибилски и Аркадиуш Милик вкараха двете попадения във вратата на столичния тим, който се намира на седмо място в класирането и е далеч от зоната за евротурнири.

Павел Виданов също игра 90 минути при победата на Заглембе (Любин) с 4:0 срещу Полония (Варшава). Осигурил си място в елита и за следващия сезон, Заглембе се справи с лекота със съперника, като впечатляващите четири гола за крайния успех вкара Симон Павловски.