Алегри: Ювентус си заслужи титлата

Наставникът на Милан Масимилиано Алегри поздрави Ювентус за спечелената титла и заяви, че „росонерите" са платили цената на многото контузии не само в дербито с Интер, но и като цяло през сезона.

Снощи „нерадзурите" надвиха своите съграждани с 4:2 и кръг преди края корноваха Юве, които победиха Каляри, за шампион на Италия.

„Ювентус спечели титлата. Заслужи я, а ние станахме свидетели на един фантастичен сезон. В сравнение с миналата година, сега бяха нужни много повече точки.

Ювентус направи много добра кампания, ние също се справихме добре, въпреки всички контузии и проблеми. Благодаря на момчетата за труда, който положиха тази година, а следващата - отново ще сме тук и ще се борим", заяви треньорът на детронирания шампион.

Алегри не скри разочарованието си и от загубеното дерби на Милано. Милан водеше с 2:1 в началото на второто полувреме, но допусне цели три гола, за да регистрира поражение с 4:2.

Трудно е да се каже какво ни липсваше в сравнение с миналата година. Допуснахме грешки, които ни струваха скъпо, включително и тази вечер - вместо да поведем с 3:2, допуснахме да изостанем в резултата.

Тази вечер играхме добре и направихме всичко по силите си, за да изковем нужния ни резултат. Но - това е футболът. Миналата година Самуел Ето'о пропусна да открие резултата във важен момент и накрая ние победихме с 3:0.

Загубихме Даниеле Бонера след 10 минути, Кристиан Абиати също получи травма. Накрая и Матиа де Шильо доигра двубоя накуцвайки", добави бившият наставник на Каляри.

Италианският специалист обаче подчерта, че между Милан и Ювентус няма разлика в класата и следващият сезон се очертава да бъде още по интересен, тъй като и „бианконерите" ще имат тежки мачове в Европа.

"Не смятам, че има разлика между нас и Ювентус. И двата тима са на едно ниво и ще е интересно какво ще стане догодина, когато ще играят и в Шампионската лига.

Имаме няколко футболисти с изтичащи договори и трябва да помислим как ще подсилим състава", заключи Алегри.