Алегри щастлив след положителния резултат с Барселона

Старши треньорът на Милан Масимилиано Алегри призна, че е щастлив след нулевото равенство на "росонерите" срещу Барселона на "Сан Сиро" в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига между двата отбора.

Италианският шампион трябваше да удържа каталунците в големи периоди от срещата, но резултатът оставя надежди на Милан за реванша на "Камп Ноу" следващата седмица.

След като Барселона победи "росонерите" с 3:2 в Милано в груповата фаза на турнира, Алегри похвали футболистите си за добрата игра в защита, заявявайки че резултатът е положителен.

"Защитавахме се много организирано. Трябва да сме щастливи от резултата, защото така запазваме шансове за реванша на "Камп Ноу".

Барселона отбелязва гол в почти всеки свой мач, така че трябва да поздравя играчите си, които свършиха чудесна работа. Втората среща ще бъде много трудна, но този резултат ни дава увереност, че можем да продължим напред", каза Алегри след мача.

Собственикът на Милан Силвио Берлускони не бе доволен от това, че Барселона контролираше мача през по-голямата част от времето, но и той, като Алегри, остана щастлив от резултата.

"Говорих с Пеп Гуардиола след срещата. Казах му, че ние наистина се възхищаваме от стила на игра на Барселона и че сме горди, че не са ни победили", коментира Берлускони.