Алегри: Отборът трябва да стане още по-добър

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри разкри след победата на „бианконерите“ над Чезена по какъв начин иска да промени отбора и как поддържа играчите си свежи през целия мач.

Шампионите на Италия победиха с 3:0, а 2 гола за успеха отбеляза полузащитникът Артуро Видал, който се възстанови от контузия едва през миналата седмица.

„Нощта беше добра, защото победихме. Джовинко игра добре 90 минути, Видал не беше в добро състояние, но все пак изигра решаваща роля, а Огбона и Перейра също се справиха добре. Важно е да имаш 15-20 играчи в добро състояние по време на дълъг сезон.

Всеки треньор подготвя играчите според начина си на мислене и има представя по различен начин вижданията си. Ювентус с Конте постигна страхотни резултати в три последователни години.

Аз приемам, че всеки мач е с продължителност от повече от 90 минути. Понякога трябва да вдигаш темпото на игра, друг път – да го сваляш, а някои играчи не трябва да бъдат напълно ограничавани от тактическия план.

На мнение съм, че мачовете се печелят с организация и страхотни играчи. Наследих отбор със страхотна организация, но играчите трябва да се подобрят още много,“ заяви Алегри пред Sky Sport Italia.

Шампионите на Италия са лидери в класирането след 4 победи в 4 мача и голова разлика 7:0, но отборът на Рома ги следва плътно също с пълен точков актив.