Алегри: Готови сме за дербито с Интер - за тях мачът е по-важен, отколкото за нас

галерия:

снимка: Guliver/Getty Images

Старши треньорът на Милан Масимилиано Алегри заяви, че е оптимист преди голямото дерби с Интер и е сигурен, че неговият отбор може да стигне до победата. "Росонерите" имат крехка преднина от две точки в класирането на Серия А и нямат право на грешка, ако не искат да бъдат изместени от върха.

 

"Ако в Интер са оптимисти, то ние също сме, дори повече", каза младият специалист пред Gazzetta dello Sport.

 

Помолен да опише какво би се случило, ако Милан спечели дербито, Алегри каза: "Ще излезем с 5 точки преднина пред Интер. Ако загубим, то тогава те ще поведат с една точка, седем мача преди края на сезон".

 

"Този мач е по-важен за Интер, отколкото за нас. Точно в момента ние се намираме в добра позиция. Почивката в първенството ни помогна да укрепнем психически", добави наставникът на "росонерите".

 

"Милан и Интер са два велики отбора с различни характеристики. Можеш да усетиш, че дербито наближава, въпреки че в Милано всеки мач е дерби", каза още Масимилиано Алегри.