Алегри: Два подаръка за Барса - един от нас и един от съдията

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри беше разочарован след отпадането на италианския първенец от Шампионската лига след поражение с 1:3 на „Камп Ноу" от Барселона в четвъртфинален мач реванш.

Каталунците поведоха с 1:0 още в 10-ата минута от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Лука Антонини срещу Лео Меси в наказателното поле, а цялото напрежение пред вратаря Кристиан Абиати беше създадено след груба грешка в защита първо на Филип Мексес, а след това и на самия Антонини.

„Наистина е жалко, защото в края на първото полувреме играта бе равностойна и Барселона не създаваше кой знае какво пред нашата врата", каза наставникът на „росонерите". „Те получиха два подаръка във формата на дузпи. Едната беше от нас, а другата - от съдията."

Втората дузпа в заключителните минути в края на първото полувреме беше най-дискусионна, защото при 1:1 и центриране от корнер в наказателното поле Алесандро Неста държеше за фланелката Серхио Бускетс и при съприкосновение с Карлес Пуйол опорният халф на Барса се строполи на земята.

Реферът Бьорн Куйперс от Холандия обаче наду свирката си още докато топката летеше, за да декорира в жълто защитника на Милан и да посочи бялата точка за втори път - повторенията затвърдиха впечатлението, че решението е пресилено, въпреки че имаше задържане на Бускетс в наказателното поле.

„Направихме много грешки и неточни пасове в моменти, когато можехме да се възползваме от празни пространства. За известно време отворихме мача и мисля, че напускаме с виоко вдигнати глави", продължи Алегри.

„Беше трудно, защото се оттеглихме на почивка с тази спорна дузпа, а след паузата рикошет доведе до 3-ия гол. Това даде на Барса психологическо предимство и те започнаха да движат топката много по-уверено по терена.

Имахме много шансове да създадем голови положения, но сбъркахме в подаванията и направихме някои неправилни решения. Знаехме, че излизаме срещу най-добрия отбор в света в момента.

Много често губехме топката в първите 10-ина минути, а точно това трябва да се избегне срещу Барселона. На няколко пъти нашите нападатели излизаха един на един срещу техни бранители, но правеха неточни пасове. Почти същото се получи и в първия двубой на „Сан Сиро", завърши наставникът на Милан.