Албания изпоти Италия, а светът видя ново албанско знаме

Защитникът на Сампдория Стефано Окака Чука се разписа при дебюта си за победата на Италия с 1:0 у дома срещу Албания в приятелски мач, игран в Генуа.

Окака отбеляза единствения гол в срещата с глава при центриране от корнер седем минути преди края, а четирикратните световни шампиони пропуснаха няколко добри положения за гол.

Сокол Чикалеши от гостите удари греда преди почивката на срещата в Генуа.

Повече от половината присъстващи запалянковци на стадиона бяха албанци, но те пяха италианския химн и показаха подкрепата си при възстановяването на Генуа след наводненията.

Нещо повече - трима албански фенове навлязоха на терена, а един от тях достигна до капитана на отбора Лорик Кана и го помоли за автограф върху националния флаг. Футболистът изпълни желанието на мъжа и той напусна терена, без да създава неприятности на органите на реда.

Селекционерът на "адзурите" Антонио Конте повика нови 14 футболисти след равенството на Италия 1:1 у дома срещу Хърватия в квалификация за Евро 2016, играна в неделя в Милано. Конте пусна в игра експериментален състав, като Емилиано Морети и Андреа Бертолаки също дебютираха в отбора.

Алесио Черчи изигра своя първи мач след световното първенство в Бразилия и в 11-ата минута имаше възможност да открие резултата, но намесата на вратаря Етрит Бериша му попречи да се разпише.

Себастиан Джовинко и Марко Пароло също пропуснаха добри положения за гол пред вратата на албанския отбор, докато Матия Дестро беше близо до откриване на резултата в 32-ата минута.

Джовинко пропусна ново положение малко след началото на второто полувреме, а Окака реализира гола на победата за домакините след рикошет в Хамди Салихи.

Италия гостува на България в София на 28 март 2015 в квалификационен мач за Евро 2016.