Ал Джазира прати Рафаел Бенитес начело на ПСЖ

галерия:

Рафаел Бенитес ще замени Антоан Комбуаре начело на най-богатия френски клуб Пари Сен-Жермен, предаде днес катарската телевизия Ал Джазира.

 

Френското радио RTL и британският вестник Synday Mirror бяха първите, които разпространиха новината, позовавайки се на арабската медия.

 

В информацията не се споменава нищо съществено, освен тежките мигове на Комбуаре напоследък начело на ПСЖ - отборът се намира на 3 точки от първото място в Лига 1 и едва днес спечели първата си победа от 4 мача насам.

 

Ръководството на парижани вече няколко пъти подкрепи настоящия треньор за поста, макар по мнението на много специалисти той да не е достатъчно качествен за амбициите на собствениците на ПСЖ.

 

Рафаел Бенитес е безработен, откакто бе уволнен от президента на Интер Масимо Морати след серия от незадоволителни резултати. Оттогава испанският специалист, печелил Купата на УЕФА с Валенсия и Шампионската лига с Ливърпул, се изявява от време на време като футболен критик.

 

Бенитес също така не пропуска шанс да злорадства спрямо бившия си клуб Интер, който в момента се намира в далеч по-тежко състояние, отколкото по времето на испанеца начело.