Агуеро спаси Аржентина от ново унижение (ВИДЕО)

Отборът на Аржентина постигна първа победа на турнира Копа Америка, след като се наложи с минималното 1:0 над Уругвай в дербито на група В.  По този начин възпитаниците на Херардо Мартино почти сигурно си усигориха място на 1/4-финалите като са с актив от четири точки. Парагвай също е с четири, урусите имат три, а на последно място в групата е Ямайка без нито една спечелена точка.

Аржентина бе доминиращият отбор както през първото, така и през второто полувреме. Най-интересното положение за първите 45 минути обаче не беше на терена. Треньорът на "албиселесте" Тата Мартино бе изгонен в трибуните заради оспорване на съдийско решение.

Като цяло Анхел ди Мария, Лионел Меси и Серхио Агуеро бяха в главната роля през първата част, а най-много може да съжалява уругвайският национал Диего Годин, който при една от малкото атаки на тима му, бе оставен непокрит в наказателното поле, получи центриране, но стреля в аут с глава.

В 56-тата минута символичните домакини направиха най-добрата си атака и заслужено поведоха. Лео Меси комбинира в половината на Уругвай с Хавиер Пасторе, който видя по десния фланг Пабло Сабалета и бързо му подаде. Десният бек пък отправи страхотно центриране към съотборника си в Манчестър Сити Серхио Агуеро, който с глава разпечата мрежата зад Фернандо Муслера.