Агуеро пак се развихри при разгром на Манчестър Сити (ВИДЕО)

Ново великолепно представление на Серхио Агуеро позволи на шампиона Манчестър Сити не само да осъществи обрат от 0:1 до 4:1 като гост на Съндърлнд, но и да удържи второто място в класирането на английската Висша лига след междинния 14-ти кръг.

В 19-ата минута „черните котки“ откриха резултата чрез Конър Уикам, който със самостоятелна акция и безпощаден изстрел матира Джо Харт. Само 120 секунди по-късно обаче Серхио Агуеро се възползва от подаване на Стеван Йоветич, за да възстанови светкавично равенството.

Взаимодействието между двамата проработи перфектно и в 39-ата минута, макар този път те да размениха ролите си и Агуеро да асистира за отлично попадение на Йоветич за 1:2. В 55-ата минута Пабло Сабалета след пас на Самир Насри увеличи още аванс на Манчестър Сити, а Агуеро в 71-ата минута съвсем елиминира интригата.

Така Манчестър Сити с 30 точки запази дистанцията от лидера Челси на 6 пункта, след като по същото време днес „сините“ от Лондон надвиха категорично градския си съперник Тотнъм с 3:0. Добра новина за „гражданите“ е и загубата на Саутхямптън от Арсенал с 0:1, защото така „светците“ записват второ поредно поражение във Висшата лига и остават трети с 26 точки.

За първи път в последните си шест визита на „Стейдиъм ъф Лайт“ Манчестър Сити успява да постигне успех срещу Съндърланд, като прекрати по този начин изненадващо дълга поредица от четири загуби.

Въздесъщият Серхио Агуеро вече има 30 попадения в последните си 33 мача с екипа на „гражданите“ във всички турнири. Аржентинският стрелец има 14 гола на сметката си този сезон в Премиършип – един повече от целия отбор на Съндърланд.