АЕК вдигна Купата на Гърция след бой над шампиона Олимпиакос и оцвети Атина в жълто-черно

АЕК е новият носител на Купата на Гърция. Грандът от Атина тресна на финала Олимпиакос с 2:1 в люто дерби, което обаче се игра на празни трибуни.

Причината за това бе, че по-рано в турнира имаше редица грозни сцени и скандали. Най-големият бе в Солун, когато реферите се изгавриха с ПАОК по време на мача срещу Олимпиакос. Тогава срещата бе прекратена.

Голове на Петрос Манталос и Рафик Джебур донесоха трофея на АЕК. Това е първи трофей за "жълто-черните" от 2011-а година насам, а през това време те преминаха през фалит и изваждане в трето ниво на местния шампионат. АЕК се завърна в елита през 2013-а.

Гръцкият халф Манталос вкара с глава след центриране на Роналд Варгас в 38-та минута, а Джебур добави още едно попадение във вратата на шампионите в 50-та. Алехандро Домингес върна надеждите на Олимпиакос с гол пет минути преди края на срещата, но време за повече нямаше и АЕК спечели 15-та си купа на Гърция.