Адурис отново герой за Атлетик

снимка: athletic-club.net

Ариц Адурис вкара гол и подаде за още един при  победата на Атлетик Билбао с 3:1 над Еспаньол в първи мач от  12-ия кръг на испанското първенство по футбол. След него баските вече са на девето място в класирането на Примера дивисион,  докато каталунците са три позиции назад.

Билбао избра да атакува повече от дясната страна на нападението и това даде отличен резултат, като повечето от опасностите пред вратата на Еспаньол дойдоха именно от там. Маркел Сусаета  подаде на Адурис в 29-та минута и той вкара с глава за баските,  а в края на полувремето нападателят асистира на Борха Вигуера за 2:0.

Халфът Андер Итураспе се разписа с удар от далечно  разстояние в 78-та минута и подпечата победата в полза на  домакините, а Еспаньол нямаше какво повече да направи.

Силите на гостите стигнаха само за почетно попадение, дело на Виктор  Санчес малко преди края. Атлетик Билбао направи слаб старт на сезона, но баските се  намират в отлична форма в момента и имат пет поредни победи в  Примера, посочва БТА.