Адриано дебютира за Коринтианс с класическа победа (видео)

Коринтианс излезе начело в бразилското футболно първенство след победа с 3:0 над Гоянензе. Дългоочакван дебют за Коринтианс направи бившият бразилски национал Адриано.

Коринтианс изоставаше с 2 точки преди уикенда, но вече води в таблицата, след като досегашният лидер Вашко да Гама загуби с 0:3 при гостуването на Интернасионал. Коринтиас се възползва и вече е начело с точка повече от Вашко да Гама.

Защитникът Леандро Кастан даде преднина на Коринтианс в 9-а минута, а нападателят Вилиян направи 2:0 в 37-а минута. Плеймейкърът Алекс оформи крайното 3:0 малко преди почивката. Адриано, който доскоро лекуваше контузия, дебютира за Коринтианс, след като влезе в игра в 79-а минута под бурните аплодисменти на препълнения стадион.

"Благодаря на публиката за посрещането. Не съм в най-добра физическа форма, но постепенно ще наваксам изоставането си и ще помогна на Коринтианс", каза Адриано.

В дербито на Рио де Жанейро Фламенго победи големия си съперник Флуминензе с 3:2. Фламенго на два пъти изоставаше в резултата на стадион Енженао в Рио, но аржентинецът Дарио Ботинели донесе победата на тима с два гола в самия край на мача.

Ботинели изравни за 2:2 от фаул в 86-а минута, а минута преди края отбеляза и победния гол за Фламенго. С тази победа Фламенго се изравни по точки с третия в класирането Сао Пауло.

Без звездата Неймар отборът на Сантос победи с 1:0 отбора на Луис Фелипе Сколари - Палмейрас. Неймар е с националния отбор на Бразилия за контролата с Мексико, а други двама основни играчи на Сантос - Елано и Гансо, пропуснаха мача поради контузии.

Макар и без тримата си основни играчи, Сантос спечели след гол на Боргес - негов 20-и за сезона.

Коритиба - Гремио - 2:0

В класирането начело е Коринтианс с 51 точки, следван от Вашко да Гама 50, Сао Пауло и Фламенго по 47, Ботафого 46, Флуминензе 44 и други.