Адил Рами дебютира с победа за Милан

снимка: acmilan.com

Отборът на Милан победи с 3:1 швейцарския Йънг Бойс в приятелска среща, а неофициален дебют за "росонерите" записа новото попълнение от Валенсия Адил Рами.

Френският централен бранител стартира сред титулярите на Масимилиано Алегри и изигра цял мач в Швейцария, но наставникът на миланци ще може да разчита на него в официални мачове едва през месец януари.

Първата част завърши с преднина за домакините, след като Нуцоло откри за Йънг Бойс в 39'. Малко преди това изстрел с глава на Кристанте срещна гредата.

През второто полувреме обаче "росонерите" установиха пълен контрол над мача, отбелязвайки три безответни попадения във вратата на своя домакин.

Рикардо Кака изравни в 56', след като първоначално пропусна дузпа, а Рикардо Сапонара даде аванс на италианците в 71'.

Крайното 1:3 в полза на Милан бе оформено в 74', когато Брайън Кристанте все пак отбеляза във вратата на съперника.

Състав на Милан:Габриел (Копола), Дзакардо (Вергара), Бонера (Мексес), Рами, Емануелсон, Сапонара (Ронданини), Кристанте, Констант, Нианг (Молфета), Матри, Кака (Модич)