Адебайор отнесе наказание от четири мача заради червения картон срещу Стоук

галерия:

снимка: telegraph.co.uk

Нападателят на Манчестър Сити Емануел Адебайор постави в затруднено положение мениджъра си Роберто Манчини, след като получи забрана да старфтира в следващите 4 срещи на „гражданите" заради червения катон в преиграния мач със Стоук във вторник.

 

Тогоанският национал, който получи директното изгонване заради удар без топка, е решил да не оспорва решението на ФА, за да не си навлече допълнителни неприятности.

 

Адебайор получи един допълнителен мач към обичйното наказание от три срещи, защото за втори път този сезон получава порицание за грубите си прояви на терена. Новината за отсъствието на нападателя идва броени дни преди дербито в Премиършип срещу Челси.