Абонданца и Рабаджиева с втора победа в Шампионската лига

снимка: fivb.org

Световните клубни вицешампионки Рабита (Баку, Азербайджан), водени от националния селекционер на България Марчело Абонданца, постигнаха втора поредна победа в група "В" на Шампионската лига по волейбол.

Добриана Рабаджиева и съотборничките ѝ надиграха гостуващия Азистел (Италия) с 3:1 (25:15, 22:25, 25:21, 25:22) гейма след 111 минути игра.

Срещата бе по-специална за Абонданца, тъй като през миналия сезон той беше начело на Азистел.

Българската националка Добриана Рабаджиева направи много силен мач за Рабита и завърши с 13 точки. Най-резултатна за домакините от Баку беше колумбийката Маделайн Монтаро с 26 точки, а американката Фолюк Акинрадево добави 16 пункта за успеха. За Азистел най-полезна бе хърватката Катерина Барун с 15 точки.

След този победа Рабита води в класирането в групата с пълен актив от 6 точки. В следващия кръг възпитаничките на Марчело Абонданца гостуват на шампиона на Полша Атом Трефъл (Сопот). Мачът е на 13 ноември (вторник) от 19:00 часа българско време.