Супер! Гришо е на 1/4 финал на Аустрелиън Оупън след бой над узбек (СНИМКИ)

Ракета номер едно на България Григор Димитров се класира на 1/4 финалите на Аустрелиън Оупън. Родният ас победи Денис Истомин с 3:1 (2:6, 7:6(2), 6:2, 6:1) за малко повече от два часа на "Маргарет Корт Арина". Така Димитров успя да победи изненадата в турнира, който срази шесткратния шампион в надпреварата Новак Джокович, а след това се справи и с Пабло Карено-Буста.

Sporta.bg проследи двубоя на живо, а всичко по-интересно може да видите ТУК.

Димитров ще играе с Давид Гофен за място на 1/2 финалите.

Гришо вече заработи и малко над 330 000 долара. Хасковлията изравни и най-доброто си класиране на Аустрелиън Оупън - през 2014 също игра 1/4 финал.

4163168

В първия сет Димитров не успя да се справи с мощните сервиси и ретури, които Истомин правеше. Затова родният ас позволи да бъде пробит на два пъти и загуби с 6:2.

Играта във втория сет се изравни и очаквано се стигна до тайбрек. Димитров обаче показа, че е по-класния играч и затвори на 2, с което изравни резултата в сетовете.

4163169

Мощната българска подкрепа вдигна духа на Димитров и без много проблеми успя да поведе с 3:0 в третия сет. Ранният пробив му даде нужното спокойствие и дори стигна до нов пробив, за да си извоюва правото да сервира пръв в четвъртия сет след 6:2 в този.

4163171

4163170

Григор проби рано в четвъртия гейм при това на 0 и стигна до аванс от 3:0. При 3:1 Димитров направи нова серия от три поредни гейма и стигна до крайната победа.