Борусия Дортмунд постигна убедителен успех в поредната си лятна контрола, след като днес "жълто-черните" сразиха с 4:1 домакините от Люцерн на българския национал Димитър Рангелов.

Бившият футболист на Дортмунд стартира като титуляр за Люцерн и игра през първата част на сблъсъка, но без да успее да отбележи.

Двубоят в Швейцария премина изцяло под доминацията на немския тим, като Марвин Дюкш, Роберт Левандоски, Хенрих Мхитарян и Марко Ройс бяха точни за Дортмунд.

За домакините от Люцерн се разписа Лесано.

Още в първия половин час "жълто-черните" дръпнаха сериозно, след като Дюкш откри, а Левандовски удвои.

В 38' Лесано зарадва трибуните, но пет минути по-късно вратата на Люцерн отново бе матирана. Този път точен бе новото попълнение Хенрих Мхитарян, който покачи на 1:3.

Крайното 1:4 бе оформено от Марко Ройс, който малко след почивката вкара и четвърти гол в швейцарската мрежа.