Радуканов: Когато пропускаш, губиш

Старши треньорът на ЦСКА Милен Радуканов обяснимо беше огорчен след драматичното поражение с 1:2 във Вечното дерби с Левски, допуснато заради победния гол на Жоао Силва в 88-ата минута.

Той посочи, че „червените" са имали всички шансове да си тръгнат с победа от стадион „Васил Левски", защото след изравняването са имали положения за втори гол.

Радуканов обаче не обвини Спас Делев, който изпусна сам срещу вратаря на „сините" Пламен Илиев.

Според наставника на „армейците" все още е твърде рано да се говори за шансовете на ЦСКА да се класира в евротурнирите.

„Загубихме с това, че не си реализирахме положенията. В последната минута направихме сериозна грешка, иначе нямаше да загубим.

Видяхте, че след изравняването имахме едно чисто положение, а когато не си вкараш положенията, се случва да загубиш.

Всеки футболист играе с качествата си - видяхте, че през първото полувреме ни липсваше завършващия пас, но затова пък през второто полувреме търсих някаква промяна с включването на Платини и Камбуров.

Те са двама класни футболисти с много самочувствие, но пък им липсва бързината. Причините за загубата са комплексни", обясни Радуканов.

„Който не играе, той не пропуска. Делев няма никаква вина, случва се да направиш пропуски, но резултатът можеше да стане 2:1 за нас.

Следващият ни мач е с Ботев и трябва да победим, много е рано да мислим за класирането в Европа", завърши Радуканов.