Треньорът на Пирин: Тази точка е по-ценна от онази в Разград

Старши треньорът на Пирин (Гоце Делчев) Тенчо Тенев беше изключително доволен от силния мач на възпитаниците си, които се пребориха за равенство 1:1 в домакинството на Левски.

Новакът в елита се представя отлично от началото на сезона, а само преди няколко седмици бе на път да хвърли бомбата в шампионата с победа като гост над Лудогорец.

Тогава в последните секунди „орлите" изравниха, а Тенев направи паралел между двата престижни хикса.

„Това е мачът, в който ние показахме голям дух. Тази точка е по-ценна от всички останали, дори от тази срещу Разград.

Това е Левски - един много голям отбор.

През първото полувреме не играхме добре и Левски имаше предимство, но след почивката се вдигнаха момчетата и се държаха по-добре.

Ще си изстрадаме мястото в А група и ще останем в елита", уверен бе Тенчо Тенев.

Пирин вече има 24 точки в актива си и се намира комфортно на 9-то място в класирането (Берое е с мач по-малко и 22 пункта).

Зоната на изпадащите е чак на 7 точки, като там в момента се намират Ботев (Враца), Миньор, Етър и Монтана.