6 минути и Коща пак вкара за Атлетико (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Диего Коща направи дългоочаквания си повторен дебют за любимия си клуб Атлетико (Мадрид). Бразилецът с испански паспорт не само се завърна за "дюшекчиите", но и го отпразнува с попадение във вратата на Леида при победата с 4:0 на 1/8-финалите за Купата на Краля. По този начин "лос рохибланкос" мислят за 1/4-финалите и реваншът на "Уанда Метрополитано" ще бъде протоколен.

Коща влезе като резерва на Анхел Кореа в 63-ата минута, а 6 минути по-късно заби третото попадение във вратата на третодивизионния тим. Той получи хубаво центриране от Хуанфран и показа, че не е загубил голмайсторския си нюх. Нападателят не е играл в официален мач от лятото, когато Челси го прокуди и той се завърна в Атлетико. В Мадрид обаче Коща не можеше да играе веднага заради трансферното наказание на тима, но дочака своя миг и го ознаменува с попадение.

Преди това Диего Годин и Фернандо Торес бяха дали комфортен аванс на тима на Диего Симеоне, а финалният акорд сложи Антоан Гризман в добавеното време.