550 полицаи пазят дербито на Пловдив

снимка: SPORTA.BG

Около 550 полицаи и жандармеристи ще пазят дербито на Пловдив между Ботев и Локомотив, съобщиха от пресслужбата на РДВР - Пловдив. Мачът е в събота на стадион "Христо Ботев".

 

С оглед големия зрителски интерес в града ще има засилено полицейско присъствие с мобилни групи и групи за противодействие срещу груби нарушения на обществения ред и прояви на футболно хулиганство.

 

От полицията изрично предупредиха, че малолетни зрители без придружител и запалянковци във видимо нетрезво състояние или под въздействието на наркотични вещества няма да бъдат пускани на стадиона. Полицаите категорично забраниха внасянето на сигнални димки, ракети, фойерверки и стъклени бутилки на дербито.

 

Треньорът на Ботев Енрико Пичони пък скри отбора в Граф Игнатиево. Футболистите ще тренират на село до дербито с Локомотив. Целта на занятието е тактиката да не бъде разузната от шпиони. Освен това спецът от Коверчано иска да свали и напрежението от отбора преди битката за Пловдив.

 

Пичони вече обяви медийно ембарго до мача с Локомотив. С тренировките в Граф Игнатиево ще бъде запазен и теренът на стадион "Христо Ботев".