5 медала за България на "специалните" Олимпийски игри

Българските състезатели с интелектуални затруднения спечелиха пет медала в днешните състезания на Световните зимни игри Спешъл Олимпикс'2013 в Пьончан (Република Корея).

Българските атлети участваха на финалите по алпийски ски в дисциплината супергигантски слалом и на 50 метра ски бягане под ръководството националните треньори доц. д-р Николай Панайотов и д-р Антон Хиджов.

При мъжете в гигантския слалом 31-годишният Генадий Стоицов (атлет на СО Банско) спечели златен медал. При жените в същата дисциплина българите взеха две отличия.

18-годишната Симона Костова (атлет на СО София) завърши на първо място, а 13-годишната Бенита Петрова (атлет на СО Самоков) се нареди трета.

В ски бягането при жените златото заслужи 10-годишната Златина Дерменджиева (атлет на СО Смолян), а при мъжете Александър Кенанов (атлет на СО София) заслужи бронз.