5 години по-късно: Левски отново иска успех на „Тича“

снимка: levski.bg

Стадион „Тича“ е непревземаема крепост за Левски от сезон 2008/2009 насам, когато „сините“ побеждават за последно с 1:0, благодарение на гола на Мирослав Иванов. Оттогава досега „моряците“ винаги успяват да избегнат поражението срещу Левски, като днес двата тима излизат на терена във Варна в дербито от 19-ия кръг на А група от 13:00 часа.

Георги Иванов – Гонзо засега има основания за задоволство, защото е единственият треньор в българското първенство без загуба от Левски. Старши треньорът на „сините“ Антони Здравков заяви преди мача, че той и Гонзо ще забравят за приятелството си по време на 90-те минути на „Тича“.

Битката ще бъде ожесточена, защото крайният изход от мача ще има сериозно значение за борбата за влизане в топ 3 на класирането. Засега Левски и пловдивските Ботев и Локомотив имат по 31 точки и изостават с 1 от ЦСКА, докато Черно море е едва 7-ми, но с актив от 27 пункта.

Евентуална победа над Левски ще върне „моряците“ в битката за топ 3, докато „сините“ ще затвърдят впечатленията, че се намират във възход, ако успеят да превземат „Тича“.

Най-вероятно Антони Здравков няма да прави промени в състава, който миналия кръг разнищи Литекс с 4:1 на „Герена“. Единствено в атаката вероятно ще видим Димитър Макриев, който ще бъде подпомаган активно от лявото крило Гари Родригес.

Бившият халф на Левски Симеон Райков вероятно няма да може да изкара 90 минути с екипа на Черно море срещу предишния си клуб. Гонзо обаче е свикнал да се справя с кадрови проблеми в състава си преди важните мачове – треньорът не скри, че се надява отсъствието на Владимир Гаджев да се отрази на Левски.