42 точки на Христова не стигнаха за българско злато в Талин

Националният отбор на България по баскетбол за кадетки до 16 години завърши на второ място в крайното класиране на Европейското първенство, дивизия В в Талин (Естония).

Възпитаничките на Цанко Цанков, които вече си осигуриха място в дивизия А от следващата година, загубиха на финала от Литва със 73:86 (20:16, 17:26, 19:30, 17:14) точки.

На почивката българките губеха с 37:42, а в началото на третата част съперничките предрешиха крайния победител след серия от 13:4 точки. В началото на последните 10 минути Литва дори поведе с над 20 точки.

Борислава Христова изигра изключително силен мач за българския отбор и завърши с 42 точки. Мария Камбурова записа "дабъл-дабъл" - 13 точки и 11 борби, а 12 точки реализира Теодора Динева.

За Литва Лаура Юскайте се отчете с 24 точки и 14 борби, а с 21 точки и 9 борби се отличи Далия Белицкайте.