4 за Суарес, 3 за Меси, 7 за Барселона в 1/2-финала за Купата (ВИДЕО)

Барселона се подигра на Валенсия в първия полуфинален двубой от турнира за Купата на краля, след като накара зрителите на „Камп Ноу“ да онемеят при унищожителното 7:0. Тимът на Гари Невил донякъде може да намери обяснение и оправдание във факта, че в самия край на първото полувреме Шкодран Мустафи бе изгонен, но тогава вече резултатът бе 3:0.

Четири от попаденията на каталунците бяха дело на Луис Суарес, а останалите три – на Лионел Меси. Другата звезда от атомното трио в авангарда на „блаугранас“ - Неймар – се отчете с две асистенции и пропусната дузпа в самия край на първата част, отсъдена за въпросното нарушение на Мустафи. Бразилецът е изпуснал четири от последните си осем дузпи с екипа на Барселона.

Още с отбелязването на третия си гол в срещата Суарес се превърна в единствения футболист от топ 5 първенствата на Европа, който вкарва поне по един хеттрик в три различни турнира през сезона.

Лионел Меси пък отбеляза третия хеттрик в кариерата си в надпреварата за Купата и първият от 2011 година насам – освен Валенсия, той е наказвал по три пъти в един мач Бетис и Атлетико (Мадрид).

Излишно е да се коментира, че при този резултат реваншът на стадион „Местая“ е просто протоколен и Гари Невил записа най-гръмкия си провал като наставник на „прилепите“. Не е изключено англичанинът да не завърши сезона, защото и в първенството не се представя особено успешно, като Валенсия заема 12-та позиция в таблицата.

Barcelona 7-0 Valencia - All Goals & Full...by sport-24hd