4 от 4 за Франция в Световната лига

снимка: fivb.org

Отборът на Франция постигна четвърта поредна победа в група D на Световната лига, след като се наложи за втори път с 3-0 (25-14; 25-15; 25-21) над Япония в Монпелие.

Отличен мач за „петлите“ изигра Самюел Туя, който приключи с 15 точки – девет в нападение, две на блокада и четири от сервис. Най-резултатен, обаче, бе Мори Сидибе, който закова 19 пункта в полето на гостите. За азиатците Тацуя Фукузава се отличи с 14, а капитанът Ю Кошикава заби 13.

В другия мач от групата Германия взе реванш от Аржентина за загубата си с 0-3 и успя да спечели втория сблъсък в Салта с 3-2 (20-25; 20-25; 25-20; 25-16; 15-13) гейма.

Капитанът Денис Калиберда и Кристиан Фром реализираха по 16 точки за Бундестима, а Михаел Андрей приключи с 14. За домакините Факундо Конте се отличи с 21 пункта, а Мартин Рамос добави 14.

След втория кръг Франция е начело в класирането с 11 точки. Германия има седем, Аржентина пет, а Япония е с един пункт.