32 точки за Ървинг, трипъл-дабъл за Леброн при успех на Кливланд

Отборът на Кливланд Кавалиърс записа убедителна победа над Сакраменто Кингс на свой терен със 120:100. Кайри Ървинг допринесе за успеха с 32 точки, а ЛеБрон Джеймс се отличи с трипъл-дабъл - 21 точки, 10 борби и 10 асистенции.

В Щатите веднага се появиха информации, че ръководството на "кралете" е решило да уволни треньора на отбора Джордж Карл след това четвърто поредно поражение. След 52 мача (21 победи и 31 загуби) Сакраменто заема десето място в Западната конференция.

Карл оглави тима през февруари 2015 г. с договор за четири сезона. Ако се стигне до уволнение, той ще получи неустойка в размер на 10 млн. долара.

В друг двубой от НБА Шарлът Хорнетс се наложи над гостуващия Чикаго Булс със 107:91. Кемба Уокър стана най-резултатен в срещата с 30 точки, а Пау Гасол реализира 22 точки и овладя 10 борби за "биковете", които претърпяха трето поредно поражение в първенството.

Лос Анджелис Клипърс надигра Филаделфия Севънти Сиксърс с 98:92 като гост след продължение. В хода на срещата домакините имаха преднина от 19 точки, но не успяха да я удържат. В допълнителните пет минути играчите на Клипърс вкараха осем поредни точки и решиха спора в своя полза.