3 от 3 за българските “лъвчета“ в София

Българският национален отбор по баскетбол за младежи до 20 години постигна трета поредна победа на провеждащото се в София европейско първенство Дивизия Б.

Възпитаниците на Любомир Минчев се наложиха безпроблемно над слабия тим на Австрия със 75:62 и по този начин се класираха напред в турнира, където ще играят с отборите на Белгия и мегафаворита в София - Полша.

През първото полувреме България започна много силно в защита и водени от своя капитан Павлин Иванов "лъвчетата" поведоха с 16:9 след първите 10 минути. Разликата се покачи до 9 точки в началото на втората част, но необясним срив в редиците ни позволи на Австрия да се доближи на едва 2 точки от българския тим. До края на частта обаче имаше само един отбор на терена и това даде отражение в резултата - малко преди края разликата в полза на България стигна 10 точки, а на почивката Иванов и компания имаха комфортна преднина от 14 точки - 46:32.

Второто полувреме отново започна по-добре за възпитаниците на Любо Минчев, които дори поведоха с повече от 20 точки след кош на Тенчо Тенчев. Това уби амбициите на Австрия за каквото и да е в срещата, а до края оставаше да бъде фиксиран крайния резултат - 75:62 в полза на България.

Най-резултатен за нашия тим беше Георги Боянов, който се включи перфектно от скамейката с 19 точки и 6 борби. За разлика от вчера, Павлин Иванов имаше по успешен ден и се отчете с 14. Тенчев добави 13, а Димитър Димитров записа поредния си дабъл-дабъл на турнира - 10 точки и 10 борби.

В сряда българските "лъвчета" се изправят срещу връстниците си от Белгия в зала „Универсиада".