20-годишните жени отстъпиха на Италия

С втора загуба в група „В" вчера приключиха гуповата фаза на европейското първенство в Гдиня, Полша, баскетболистките от националния отбор за жени до 20-годишна възраст. Възпитаничките на Хосе Луис Ернандес отстъпиха пред Италия с 56:79 . С 11 т. и 8 борби в мача се отличи Даниела Петева, а 10 т. добави Емилия Янчева. С по 9 т. завършиха Стефка Николова и Христина Иванова. Мартина Крипа вкара цели 26 за италианките.

 

В другия мач от нашата група Черна гора записа трета загуба, този път от Сърбия с 83:89 и остана на последното място в класирането. Така българките ще играят квалификации за четвъртфиналите срещу тимовете на Турция, Испания и Германия.