2 шедьовра и България обърна сладко Кипър

България победи с 2:1 Кипър в мач от третия кръг в Лигата на нациите. С този успех нашите видят в потока си с 3 успеха и запазват перфектната си статистика. Трите точки дойдоха много трудно, но и много сладко. Гостите от Острова на Афродита поведоха през първата част, но през второто полувреме трикольорите обърнаха.

Двете попадения бяха супер красиви и накараха 10 000 по трибуните да избухнат от кеф.

Точни бяха Кирил Десподов и Тодор Неделев.

Снимка 383565

България излезе единствено за победата в този мач, като тя остави "лъвовете" начело в групата. Момчетата на Петър Хубчев имат пълен актив от девет точки, след като победиха Словения и Норвегия в предишните си мачове. Кипърците имат една победа и са с три точки.

Първото полувреме стартира по чудесен начин за българските национали, които натикаха опонента си в половината му и започнаха да го атакуват масирано.

Още преди да са изтекли и 15 минути, българските състезатели вече бяха достигнали до 70% владение на топката, като обаче не можеха да се похвалят с точен завършващ изстрел.

Правеше впечатление, че "лъвовете" разгръщаха атаките си по крилата, след което търсеха центриране към Попов или Краев. Именно при една подобна акция на домакините, младият талант на тима опита технично отиграване със странична ножица, но кълбото се отби в тялото на бранител.

Снимка 383556

Малко по малко гостуващият отбор забелязваше празни пространства и откриващи се пролуки в защитата ни и на моменти опитваше да се възползва оптимално от тези слабости в постройката на опонента си.

В средата на полувремето Пиерос получи добра възможност и стреля, но ударът му бе избит в корнер. След това се наложи на Пламен Илиев да се намесва и след изстрел от свободен удар. Младият вратар демонстрира класата си и се справи с трудната ситуация.

Снимка 383550

Четири минути преди почивката Кипър организира може би най-добрата си и бърза атака в срещата, последва центриране към Кастанос, който засече технично топката от въздуха, пращайки я в мрежата на България за 0:1.

Ивелин Попов можеше да поднесе бърз и неприятен отговор на съперника при последната ситуация за първите 45 минути, но до реализирането на изравнителен гол така и не се стигна.

Снимка 383558

През вторите 45 минути България стигна до мечтания от феновете обрат.

Това се случи след две чудесни атаки за тима ни, като първо в центъра на вниманието попадна Десподов, а малко след това блесна и геният на Неделев.

Първо футболистът на ЦСКА засече с глава по брилянтен начин пас на Страхил Попов. Номер 19 в редиците на "лъвовете" се извиси над всички бранители, като очевидно ги надскочи с поне двайсетина сантиметра.

Снимка 383564

Последвалата бомба по диагонала на Тодор Неделев само потвърди очевидното за всички фенове на трибуните тази вечер - че България е с класа над своя гост.

Снимка 383562

Така страната ни остава все така убедителна срещу този опонент, като има сериозно преимущество в преките сблъсъци с Кипър. "Лъвовете" имат пет победи от последните шест мача.

България има вече седем домакински победи в последните си осем срещи на стадион "Васил Левски". В тях само Франция успя да спечели в София с 1:0, а "лъвовете" победиха тимове като Холандия и Швеция в последните квалификации.