18-годишните девойки изпаднаха в Дивизия „Б”

Националният отбор за девойки до 18-годишна възраст изпадна в Дивизия „Б". Това стана, след като нашите останаха отново без победа на европейското първенство в Сьодертале, Швеция. Този път избраничките на Станислав Бояджиев загубиха от Словакия с 39:56.

 

Нашите за първи път в първенството водиха в резултата почти цяло полувреме, но секунди преди края допуснаха противничките им да се оттеглят с точка пасив. Второто полувреме обаче бе изключително слабо и резонно загубиха срещата. Моника Тодорова направи силен мач и до почивката имаше вече 16 т., от които 12 от линията за три точки.

 

Тя бе най-резултатна за България с общо 19 т. в мача, като добави и 8 борби. За словачките Кинга Бандик завърши със 17 точки и 14 борби. В последния си мач в Швеция в петък от 14 ч. българките излизат срещу другия абсолютен аутсайдер - Турция, в мач без значение.