18-годишен австралиец очарова публиката в Мелбърн с победа

Кокинакис е на седмото небе

Представителят на домакините Танаси Кокинакис се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Участващият с "уайлд кард" Кокинакис елиминира поставения под номер 11 Ернестс Гулбис (Латвия) с 5:7, 6:0, 1:6, 7:6(2), 8:6 след малко повече от четири часа игра.

18-годишният Кокинакис спаси четири мачбола в четвъртия сет, след което достигна до най-значимата победа в професионалната си кариера досега. Тийнейджърът отрази две възможности за пробив на Гулбис в 13-ия гейм на решаващата пета част, а в последствие стигна до пробив, подпомогнат от две поредни двойни грешки на съперника.

Гулбис пласира 29 аса и направи цели 72 печеливши удара, но допусна и 18 двойни грешки. Във втория кръг Кокинакис ще срещне сънароднка си Сам Грот, който победи сърбина Филип Крайнович с 6:3, 7:6(4), 6:4. Друг млад австралиец Ник Кириос също продължава напред. 19-годишният Кириос направи 22 аса при успеха над аржентинеца Федерико Делбонис със 7:6(2), 3:6, 6:3, 6:7(5), 6:3.

4130640

Така във втория кръг той ще срещне хърватина Иво Карлович, който не допусна пробив и се справи без особени затруднения с квалификанта Рубен Белеманс от Белгия с 6:4, 6:2, 6:4, посочва БТА.